среда, 28 февраля 2018 г.

Урок – гра з навчання грамоти «Казкова мозаїка» в 1 – А класі



«Читання слів, речень з вивченими літерами.
Українські народні казки. Опрацювання казки
 «Гуси – лебеді»



                        

Мета: Закріплювати знання і вміння учнів читати з вивченими літерами, вчити дітей слухати, відповідати на запитання, виконувати повний звуковий аналіз слів, розвивати зв’язне мовлення, пізнавальні інтереси, виховувати любов до казок.

Обладнання: Мультфільм « Гуси – лебеді», ілюстрації до казки, картки з текстом, ігри, Червона шапочка з ромашкою, виставка дитячих книжок, складові таблиці.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні у нас  надзвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.


ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Діти, з яким настроєм ви прийшли до школи?
Посміхніться один одному і побажайте добра та гарного настрою на весь день.

ІІІ. Мовленнєва розминка.

1.     Повторення по стрічці вивчених букв
2.     Робота над скоромовкою.

Дві гави з ранку гасали по ганку.
Гави просили у мами сніданку.


3. Розчитування складів (по картках)

ІV. Повторення та закріплення отриманих знань.

Сьогодні на уроці ми зустрінемося із казкою. До нас завітала на урок казкова героїня « Червона шапочка», яка принесла нам чарівну ромашку, на пелюстках якої приготувала різні завдання. Тож давайте допоможемо нашій героїні.


1.     Перша пелюстка

Гра «Допоможи Червоній шапочці підібрати звукові схеми» до слів:
аґрус, гриб, груша. (за малюнками і звуковими схемами)

2.     Друга пелюстка.

Гра «Шифрувальники» (відгадай слова з буквою г )

І ряд                                ІІ ряд                                 ІІІ ряд
                                            
Аґрус                              Гава                                   Грунт
Гулька                            Ганок                                 Гвалт
                                                                                                          

   3.  Третя  пелюстка
 
  Гра « Що належить кому?» (  які предмети належать казковим героям )


човник                                                                                 Буратіно

пір’ячко                                                                               Попелюшка

кленовий листочок                                                            Півник

черевичок                                                                           Кривенька качечка

колосок                                                                              Коза – дереза

Золотий ключик                                                                Івасик - Телесик        



4. Музична фізкульт хвилинка

5. Четверта пелюстка.

Зустріч із казкою

Подивіться мультфільм і уважно послухайте казку «Гуси – лебеді»
      1.Про кого розповідається в цій казці?
      2.Кого дівчинка зустріла на своєму шляху, коли шукала свого   братика?
      3.Кого спочатку зустріла дівчинка ? Кого потім?
      4.Про що дівчинка хотіла у них дізнатися ?

V. Робота над змістом  уривку

1. Читання складових пірамідок

        Рі       ка
   Гу              си
 Се                  стра
Ма                    тінка        

 2. Читання слів «луною» за вчителем

     бережком
     летять
     заховай
     молочної
3. Читання уривку учителем, або підготовленим учнем.
4. Аналіз тексту:
·        Які дійові особи є позитивними , а які негативними?
·        Що ви можете сказати про пічку, яблуньку, молочну річку?
·        Чи можна їх назвати друзями дівчинки?
·        Чому вони спочатку не допомогли дівчинці?
·        Де дівчинка  знайшла братика?
·        Що хотіла зробити баба Яга з дівчинкою?
·        Якої помилки допустила сестричка по відношенню до братика?
·        Кого з персонажів називаємо недругами?
5. Читання уривку «ланцюжком» учнями.

VІ. Підсумок уроку

Чи сподобався вам урок?

Що сьогодні ми робили на уроці?

Яка гра сподобалась вам найбільше всього?

Цей урок навчив мене… ( доповніть речення).

Комментариев нет:

Отправить комментарий