среда, 28 февраля 2018 г.

Урок – гра з навчання грамоти «Казкова мозаїка» в 1 – А класі



«Читання слів, речень з вивченими літерами.
Українські народні казки. Опрацювання казки
 «Гуси – лебеді»



                        

Мета: Закріплювати знання і вміння учнів читати з вивченими літерами, вчити дітей слухати, відповідати на запитання, виконувати повний звуковий аналіз слів, розвивати зв’язне мовлення, пізнавальні інтереси, виховувати любов до казок.

Обладнання: Мультфільм « Гуси – лебеді», ілюстрації до казки, картки з текстом, ігри, Червона шапочка з ромашкою, виставка дитячих книжок, складові таблиці.


Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні у нас  надзвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми вже стрічались не раз,
І знову вона завітала до нас.

Конспект першого уроку в 1-А класі на тему


"Моя родина - скарб України"
Мета: розпочати знайомство учнів зі  шкільним життям, шкільною родиною; формувати поняття «родина», «рідня», «рід»,
розвивати комунікативну компетенцію, уяву, зв’язне мовлення, вміння працювати в  парі;
виховувати повагу до  людей, які живуть поруч; гордість за свій рід, свою Батьківщину;  прагнення здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї рідної  школи і громадянином своєї держави.
Обладнання: презентація "Ми- нація єдина",  фотографії родин учнів класу,  алея родових дерев.
Хід уроку.

І. Організація класу. (Слайд №1, №2.)
Добрий день, мої любі  діти.
Ви сьогодні вже учні у нас.
Будемо вчитись, дружити, радіти
Й називатися 1-А клас.
Я сьогодні всіх щиро вітаю
В нашій школі, у дружній сім’ї.
І міцного здоров’я бажаю,
Й щастя-радості, любі мої.
Руку мамину ви відпустили
І пішли за учителем в клас.
Мами з татами теж зрозуміли,
Що тепер ви великі у нас.
Ви вже учні сьогодні у школі,
Й вам всміхнулося сонце вгорі.
І зустріли берізки й тополі
На великім шкільному дворі.

Інтегрований урок з читання, образотворчого мистецтва та музики в 2-А класі


« Що за диво ці казки…»

Тема. Що за диво ці казки …
Зінтегровані теми з уроків:
Читання
Тема. Урок позакласного читання. В гостях у казки.
Образотворче мистецтво
Тема. В гостях у казкового персонажа.
Музика
Тема. Про що говорить музика. Країна пісень.
Мета:    підтримувати інтерес дітей до казок; закріплювати вміння розрізняти народну та авторську казки; викликати бажання творити добро; активізувати читацьку пам’ять учнів; пробуджувати бажання читати казки самостійно; 
  розвивати пам’ять, спостережливість, уявлення, діалогічне та монологічне мовлення, вміння відтворювати зміст прочитаного з опорою на ілюстрацію, перевтілюватися і концентрувати увагу;
  виховувати дбайливе ставлення до будь якої книжки.
Тип уроку: урок-вікторина.
Обладнання: виставка книжок “Казки мого дитинства”; ілюстрації до казок; картки; казкова хмарина і краплинки Капітошки, малюнки тварин.
На дошці – запис: Що за диво ці казки
                                                        О.Пушкін
Хід уроку
І. Організаційний момент
Вчитель. Доброго ранку, діти! Я рада бачити ваші усмішки. Думаю, що сьогоднішній день принесе вам радість, успіх. (Діти встають в коло)
Вітаю небо (руки вгору)
Вітаю землю (руки вниз)
Вітаю всіх вас (руки в сторони)
Вітаю себе (руки на груди)
Поділ на групи:
- Яка зараз пора року?
- Які зимові місяці ви знаєте?
Правила роботи в групах:
1. Слухати і чути.
2. Приймати думку кожного.
3. Мати власну думку.