"Моя родина - скарб
України"
Мета:
розпочати знайомство учнів зі шкільним життям, шкільною родиною;
формувати поняття «родина», «рідня», «рід»,
розвивати
комунікативну компетенцію, уяву, зв’язне мовлення, вміння працювати в
парі;
виховувати
повагу до людей, які живуть поруч; гордість за свій рід, свою
Батьківщину; прагнення здобувати знання, щоб бути гідним учнем своєї
рідної школи і громадянином своєї держави.
Обладнання:
презентація "Ми- нація єдина", фотографії родин учнів класу, алея
родових дерев.
Хід уроку.
І. Організація класу. (Слайд №1, №2.)
Добрий день,
мої любі діти.
Ви сьогодні
вже учні у нас.
Будемо
вчитись, дружити, радіти
Й називатися
1-А клас.
Я сьогодні
всіх щиро вітаю
В нашій
школі, у дружній сім’ї.
І міцного
здоров’я бажаю,
Й
щастя-радості, любі мої.
Руку мамину
ви відпустили
І пішли за
учителем в клас.
Мами з
татами теж зрозуміли,
Що тепер ви
великі у нас.
Ви вже учні
сьогодні у школі,
Й вам
всміхнулося сонце вгорі.
І зустріли
берізки й тополі
На великім
шкільному дворі.
ІІ. Вступне слово вчителя.
- Ще
вчора вас вважали маленькими, а тепер називають школярами, учнями 1-го класу.
До школи ви прийшли для того, щоб навчитись писати й читати, рахувати й
малювати, танцювати й співати. У школі вас усього навчатимуть. Тут весело й
радісно, є багато учнів, з якими ви неодмінно подружитесь.
Але давайте
пригадаємо, кому ми маємо завдячувати за наше життя, за наше
дитинство. (Слайд №3)
Щасливі
ми, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій
славній Україні!
Тут жили
наші діди і прадіди, тут живуть нині батьки, тут корінь роду українського, що
сягає сивої давнини.
І немає в
людини нічого більш цінного, ніж її земля, її рід, її родина.
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу.
1.
Бесіда.
- У кожної людини є найрідніші
люди. Хто це?
- Так, це мама, тато, братики,
сестрички.
- Тато – господар дому, мама –
його берегиня, діти – радість, окраса і поміч. Це сім’я, інакше говорять –
родина.
Кожен з вас
має сім’ю, а тому давайтепознайомимось з новим видом роботи і складемо
асоціативний кущ.
2. «Асоціативний кущ» - сім’я. ( Слайд №4)
3. «Ланцюжок» лагідних слів.
4. Поетична хвилинка. (Слайд №5)
Мати,
матінка, матуся,
Мама,
мамочка, мамуся! –
Називаю тебе
я, рідна ненечко моя!
Варвара Гринько
5. Довідкове бюро. (Слайд №6)
Скрізь по
Україні знають слово тато. Закарпатці називають тата неньком. А
в урочистих випадках ми вживаємо словобатько. У багатьох
місцевостях ще є слово отець. Тепер це слово вважається застарілим,
але раніше часто промовляли: «Шануй отця й матір своїх».
6. Робота з фотовиставкою «Моя
родина»
7. Опрацювання прислів’я.
Складіть з
розсипанки прислів’я і поясніть , як ви його розумієте:
Без родини
нема щастя для людини. (Слайд
№7)
|
КРАЩИЙ
|
В СІМ’Ї
|
КОЛИ
|
|
КЛАД
|
НАЩО
|
ЛАД
|
Нащо кращий
клад, коли в сім’ї лад. (Слайд
№8)
Розшифровані
вами прислів’я ще раз доказують, що хороша сім’я – це найбільше щастя на землі.
І в тій сім’ї лад, де всі люблять один одного, поважають один одного,
турбуються про всіх членів родини.
8. Розповідь учителя. (Слайд №9)
- Так, близькі люди – дідусь,
бабуся, дядько і тітка, їхні діти – це рідня.
Всі рідні,
теперішні і давні – це ваш рід.
Заплющить
очі і уявіть собі велетенське дерево – це дерево роду. Ви, діти, зелені
листочки на цьому дереві, ваші батьки, їхні сестри і брати – гілки цього
дерева. Стовбур – то ваші бабусі і дідусі, а коріння – це вже прадіди, ті, хто
жив багато років тому. Що більший рід – то міцнішим росте дерево. Коріння
кожного родовідного дерева – то пам'ять роду. Людина без роду, що листок,
відірваний від дерева. Дерево бере сили через коріння, так людина міцна своїми
рідними, близькими.
ІV. Фізкультхвилинка. (Слайд
№10)
V. Узагальнення та
систематизація знань. (Слайд
№11)
В
продовження теми нашого уроку ми поговоримо про те, що сьогодні у кожного
із вас, любі діти, з’явилась ще одна сім’я. Це наша шкільна родина.
Давайте
познайомимося. Вчителька називає своє ім’я, а після неї діти встають по
черзі та чітко називають свої імена та прізвища.
У нашій
шкільній родині ми будемо любити і поважати один одного. Будемо разом йти
до вершин знань, разом рости і перемагати.
Тож я
закликаю вас відкрити свої маленькі дитячі сердечка назустріч новим друзям.
VІ. Підсумок
уроку. (Слайд №12)
1. Словесна рефлексія.
« Я
дізнався, що…»
«Я зрозумів,
що…»
«Я
запам’ятав, що…»
2. Слово вчителя.
Так,
сьогодні ми говорили про дуже важливі речі, найважливіші для кожної людини.
Дуже
важливо, щоб родина була згуртованою, міцною. Бо сильна родина – то міцна
держава.
Родина,
родина – від батька до сина,
Від матері -
доні добро передай.
Родина,
родина – це вся Україна
З глибоким
корінням, з високим гіллям.
Тож шануйте
своє коріння. Любіть і бережіть свої родини!
Комментариев нет:
Отправить комментарий