среда, 7 марта 2018 г.

Конспект Першого уроку у 2017-2018 н.р. для учнів 3-А класу


Смолінське навчально-виховне об'єднання
«Загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів- гімназія-позашкільний навчальний заклад»
Маловисківської районної  ради  Кіровоградської області



 «З Україною в серці»
                З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
(усний журнал для учнів 3-А класу)

Фраза – напуття:
 «Тепло моїх долонь і розуму, і серця
Я Україні милій віддаю.»


Мета уроку: формувати компетентності: ключові (уміння вчитися – самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, працювати згідно з правилами роботи в групі;
  загальнокультурна – дотримуватись норм мовленнєвої культури;
   здоров‟язбережувальна – дотримуватись правильної постави за партою;
 предметні – поглибити знання учнів про нашу Україну; розвивати творчі здібності школярів, цікавість до рідного краю;
  виховувати патріотів держави, повагу до її символів, бажання стати гордістю своєї Батьківщини.
Обладнання: дошка, прикрашена дитячими малюнками, вишитим рушником, квітами-символами України; плакат з гілками калини та словами – символами на них.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку
1.  Привітання вчителя.
-     Дорогі діти, вітаю вас із початком нового навчального року, бажаю міцного здоров'я,успіхів у навчанні,справжніх друзів і високих досягнень.


2.  Вітання  учнями  один одного.
-    Привітайте один одного зі святом знань, посміхніться, скажіть своєму сусідові комплімент, потисніть йому руку.

ІІ. Ознайомлення з темою уроку. Мотивація  навчальної  діяльності

 Сьогодні ми з вами поговоримо про…Але не буду називати тему нашого уроку. Ви самі її назвете, коли прослухаєте  рядки з вірша Ліни Костенко:
Буває. часом сліпну від краси.
Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,-
Оці степи, це небо, ці ліси.
Усе так гарно, чисто, незрадливо,
Усе як є – дорога, явори.
Усе моє все зветься…(Україна).
 (Діти пропонують свої варіанти відповідей, учитель закінчує рядок словами поетеси.)
     
От ми з вами і почнемо нашу дорогу до знань з найсвітлішого – з любові до рідного краю.
Україна – це наш рідний край, наша дорога і мила земля, де ми народилися, уперше побачили і пізнали світ, почули колискову пісню, рідну мову, відчули любов і ласку. Це наша наймиліша у світі Батьківщина.
Діти, подивіться уважно на дошку. На гілочках куща калини написані слова.
- Про що ви думаєте, коли їх читаєте?
Калина
Дніпро
лелека
вишиванка
Тарас Шевченко
барвінок
Київ
верба
тризуб
віночок        криниця
Отже, здогадались? Так, правильно. Україна – наша Батьківщина – ненька зі своєю історією, добротою, щирістю, красою, садочками та полями, над якими вільно та грайливо у безхмарному голубому небі пролітають лелеки…
Це   найдорожча і найрідніша земля,  де ми народилися,  де  живуть наші батьки, рідні, де звучить чарівна українська пісня.
Усі ці слова стосуються  нашого рідного краю – України.
(Учитель прикріплює  табличку зі словом Україна.)
- Асоціативний кущ. Що таке Україна?
УКРАЇНА------

               
(Батьківщина, рідна сторона, любий край, земля батьків, отчий дім, рідний дім, отча земля, моя держава.)
Прочитайте тему нашого уроку.
(Діти з дошки читають тему «З Україною у серці».)
-   Як ви розумієте ці слова? Що може тримати людина в серці?
(Учитель підсумовує відповіді учнів, підводить до висновку.)
Отже, сьогодні ми з вами розпочинаємо подорож нашою країною. Ми будемо гортати уявні сторінки усного журналу, виконуючи різні завдання, та ще краще пізнавати нашу рідну країну.
Під час уроку треба бути старанними і наполегливими, тільки разом ми подолаємо цей шлях.

ІІІ. Осмислення та усвідомлення матеріалу уроку

1.   Перегортаємо 1 сторінку «Україна устами поетів»

Рідний край… Він починається від батьківського порогу, стрункої тополі, твоїх воріт, з барвінку, який ніжно стелиться по садочку. Найсвятішими для нас є слова Україна, Батьківщина.
(Учні декламують вірші.)
1.   Є край, де найкращі у світі пісні
І цвітом чарує калина,
Де сонечко вперше всміхнулось мені Це дім мій – моя Україна.

2.   Ось небо блакитне і сонце в зеніті! Моя Україна – найкраща у світі!
Моя Україна – це ліс і озерця, Безмежні степи і чарівні джерельця.

3.   Красиві пейзажі і гори високі, Маленькі струмочки і ріки глибокі. Міста старовинні і замки прекрасні,
 Великі будови і дуже сучасні.
4.   Сади чарівні, мальовничії села,
Моя Україна – це пісня весела. Це щира, багата, як світ, її мова, Крилата, така мелодійна, чудова!

5.   Її обереги – верба і калина. Найкраща у світі – мояУкраїна.
Бо нам найрідніша Вітчизна і мати. То як же нам, дітям, її не кохати!?

6.   Моя Україна – козацькая слава! Така волелюбна і мирна держава. Вона дорога нам, і рідна, і мила,
Бо світ перед нами, як мати, відкрила. Вітчизно свята, дорога Україно,
Для кожного з нас ти у світі – єдина.



2.   Перегортаємо 2 сторінку «Ми –актори».

Інсценізація. СЦЕНКА.
:
Учитель.Засперечались одного разу діти, яка стежка найкраща.
1   дитина:
   До магазину, – там є цукерки.
2   дитина:
   Ні, до школи, – там є діти.
3   дитина:
   Ні, до річки, – там можна купатись.
4   дитина:
   Ні, в садок, – там повно яблук та груш.
5   дитина:
   Ні, у поле, – там простір широкий.
Учитель:
Але тут увійшла мама. Діти запитують її (хором):
   Яка стежка найкраща?
Учитель:
Мама подивилась на дітей, лагідно посміхнулась і відповіла...
Мати:
– Додому, діти! До рідного дому!

-   А для вас яка стежка (дорога)  найкраща?

-Зараз Україна – одна з найбільших держав Європи з площею 603,7 тис.квадратних кілометрів  населенням більш як 42 млн. чоловік. Вона межує з сімома країнами світу. Наша Вітчизна – центр Європи. (Учитель прикріплює  табличку зі словом Європа.)

-Як ви розумієте слово Європа? (Мікрофон)
ЄВРОПА-
-Що ж таке Європа? Яка вона, Європа?

 

Перегортаємо 3 сторінку. Колективна творча справа
Завдання: створити коллаж  на тему«Ми – європейська держава!»

 

3.Перегортаємо 3  сторінку. « Народ скаже – як зав’яже». Гра-конкурс «Хто швидше промовить кінцівку прислів’я»

Рідна сторона – мати, а чужа – … (мачуха). Людина без Батьківщини, що … (пташка без пісні).
Та земля мила, де … (мати народила).
Всюди добре, а … (дома краще).
Без верби і калини … (нема України).
 За рідний край … (життя віддай).
Тільки в ріднім краї… (солов‟ї співають).
-   Молодці!А хто з вас може пригадати інші прислів'я проУкраїну?

4.Перегортаємо 4 сторінку «Славетні українці».

А.Українська земля багата талановитими людьми. Скільки поетів та художників, спортсменів та співаків прославляють Батьківщину на рідних теренах та в усьому світі. Пригадайте їх імена.
(Діти називають видатних українців.)
Б. Презентація-конкурс  
«Україна і Євробачення».

5.Перегортаємо 5 сторінку «Ми патріоти».

Кожен патріот добре знає історію та традиції свого народу. Спробуємо свої сили та дамо відповіді на запитання вікторини.
Вікторина «Чи знаєш ти свою країну?»
*   Назва нашої держави?(Україна.)
*  Столиця України?(Київ.)
*  Основні кольори нашого прапора? (Синій і жовтий.)
*   Назвіть державні символи України. (Герб, Гімн, ПрапорУкраїни.)
*   Рослини – символи України. (Верба і калина.)
*  Які обереги українського народу ви знаєте? (Віночок,рушник.)
*  Яка велика річка протікає на Україні?(Дніпро.)
*  Частина світу, в якій знаходиться наша Батьківщина.(Європа.)
*  З чим українці зустрічають гостей? хлібом-сіллю.)

 

ІV. Підсумок уроку

Заключна бесіда. Дякую, діти, за чудову роботу! Я вірю, що ви ростете справжніми патріотами нашої Батьківщини і обов'язково прославите її своїми добрими справами.

 Ніхто не повинен бути байдужим до подій, які відбуваються сьогодні в  Україні:  виборювання суверенітету, прагнення миру і незалежності, повага до історії державотворення. Усі ми разом: влада – громада – школа, маємо усвідомити формулу справжнього патріотизму: не ми в Україні, а Україна в нас і у серці Європи.

 

Список використаних джерел

1.   Третяк О.П. Виховання ціннісного ставлення до людини у молодших школярів. Частина 1. / О.П. Третяк. – Х. :  Вид.  група  «Основа», 2013.  – 159  [1] c.
2.   Виховні заходи. 1-4 класи. – Тернопіль: Мандрівець,2008.
3.   Дітям   про   державну   та   народну   символіку   України   /   упоряд. Л.М. Римар. – Х.: Вид. гр. «Основа»,2004.
4.   Куріпта В.І. Сценарії позакласних заходів для 1-4 класів. / В.І. Куріпта.
– Х.: Вид. група «Основа», 2006. – 368 с. – (Б-ка журн. «Початкове навчання»; Вип. 5 (29)).
5.   Сценарії свят в початковій школі. 1 - 4 класи . – Торсінг-плюс,2005.


Комментариев нет:

Отправить комментарий